Chłodziarki do wina i ich zalety
21 września 2021Nie trzeba być wieloletnim sommelierem, aby kochać smak wina. Już od czasów starożytnych, trunek ten uchodzi za niezwykle wykwintny i wyjątkowy. Szlachetnego charakteru tego alkoholu dopełnia również budząca respekt prezencja. Renomowane marki, efektowne roczniki oraz charakterystyczne designy butelek sprawiają, że prawdziwą przyjemnością jest nie tylko samo picie wina, ale również ekspozycja zakupionych przez nas trunków. Z tego też powodu, coraz więcej pasjonatów napoju Dionizosa decyduje się na zakup specjalistycznej lodówki na wino do zabudowy. Sprzęty zabudowane, jak wszyscy bowiem doskonale wiemy, są niezwykle estetycznym rozwiązaniem. W połączeniu z naszą kolekcją win, pozwolą nam one z kolei na zachwycenie wszystkich naszych znajomych, przy jednoczesnej poprawie jakości trunku.
Korzyści, płynące z zakupu chłodziarki
Każdy miłośnik wina wie, że alkohol ten musi być przechowywany w odpowiednich warunkach, w celu zachowania jego prawdziwego smaku i aromatu. Nowoczesna lodówka do wina do zabudowy zapobiega przede wszystkim nadmiernemu nasłonecznieniu trunku. Unikniemy w ten sposób fermentacji wina oraz przejściu jego smaku w octowe barwy. W przeciwieństwie do zwykłych lodówek, chłodziarka do wina pracuje w temperaturze 10-14 stopni Celsjusza. To właśnie ten przedział uchodzi bowiem za najkorzystniejszy dla tego typu alkoholi. Odpowiednia temperatura zapobiegnie uszkodzeniom butelki i korka, a także opóźni proces starzenia się trunku. Wino, utrzymywane w stałej, optymalnej temperaturze, nie traci przy tym swojego smaku, zapachu oraz koloru. Specjalistyczne lodówki zostały też wyposażone w starannie zaprojektowane półki, zapobiegające przemieszczeniu się osadu wewnątrz butelki.
Typy chłodziarek do win
Specjalistyczne sklepy, takie jak chociażby polski Luke, oferują nam szeroki wybór zróżnicowanych modeli chłodziarek. Jeśli lodówka do wina do zabudowy nie sprawdzi się u nas z powodu niewystarczającej ilości wolnego miejsca, możemy zdecydować się na mniejszy wariant wolnostojący. Urządzenia tego typu bez problemu zmieścimy w większości pomieszczeń, zaś ich funkcjonalność nie ustępuje w żadnym stopniu wariantom do zabudowy. A jeśli cenimy sobie zróżnicowane gatunki wina, warto jest przyjrzeć się modelom dwustrefowym. Komory tych urządzeń pracują bowiem niezależnie od siebie, co pozwala nam na ustawienie dwóch różnych temperatur.